UUS SCUDO

Head Up Display

Kogu, juhi jaoks juhtimiseks vajalik teave kuvatakse alaliselt nägemiseks pilku teelt pööramata jälgimist võimadavale näiduplokile asukohaga juhi silmade kõrgusel.

Uus Scudo on varustatud uue, pilku teelt pööramata jälgimist võimaldava näiduplokiga, mis hõlmab läbipaistvat ekraani, kuhu kuvatakse juhi jaoks juhtimiseks vajalikud andmed nagu näiteks kiirus, sõiduulatuse ressurss ja tuvastatud liiklusmärgid.

7" RAADIO koos NAV navisüsteemiga

Tippklassist raadio on varustatud 7” värvilise puuteekraaniga ja integreeritud navisüsteemiga, mis võimaldab teile muu hulgas näiteks bensiinijaamade ja parkimiskohtade kuvamise, samuti kohaliku ilmateate jälgimise ning huvipunktide vaevatu otsimise ja leidmise.

Infotainment info- ja meelelahutussüsteem on Apple CarPlay* ja Android Auto™* toega ning hõlmab DAB tüünerit ning multimeedia süsteemi juhtnuppe roolil.

7" RAADIO

Infotainment info- ja meelelahutussüsteem hõlmab 7″ värvilist puuteekraani, DAB helisüsteemi, MP3-mängijat ja USB sisendit.

Lisaks võimaldab Apple CarPlay* ja Android Auto™ süsteemide tugi teile ühenduvuse teie mobiiltelefoniga ohutult ja turvaliselt ilma vajaduseta selleks tähelepanu liikluses toimuvalt kõrvale pöörata.

Apple CarPlay*

CarPlay on kiireim ja ohutuim viis teie iPhone’i kasutamiseks töötamise ajal sõidukiga. See võimaldab kõikide, teile vajalike funktsioonide voogedastuse teie iPhone seadmest sõiduki ekraanile. Selle abil saate vajalikud juhised sõitmiseks sihtpunkti, võtate vastu telefonikõnesid ja helistate välja, saadate ja võtate vastu sõnumeid ning kuulate muusikat, ilma vajaduseta selleks tähelepanu juhtimiselt kõrvale pöörata.

Lisaks pakub CarPlay* veel ka Siri häälkäskluste tuge ning see ühildub sõiduki enda juhtnuppude, tahvelarvuti ja puuteekraani funktsioonidega. Kõik CarPlay* platvormi poolt toetatavad rakendused on töötatud välja võimaldamaks nende vaevatu ja intuitiiivse kasutamise ilma vajaduseta selleks tähelepanu teel toimuvalt kõrvale pöörata.

Android Auto™*

Android Auto™* kasutamisel kuvatakse kõik teie rakendused raadioekraani kasutajaliidesele võimaldades teile juurdepääsu teie kogu sisule ning Google Maps ja Google Play Music ohutu ja intuitiivse kasutamise.

Android Auto™* platvormi funktsioonide vahetuks ja vaevatuks juhtimiseks on süsteemil häälkäskluste ning roolinuppude ja puuteekraani klahvistiku tugi. Tänu nendele funktsioonidele puudub juhil vajadus tähelepanu pööramiseks süsteemi kasutamisel kõrvale teel toimuvalt. Google Play ja Android Auto* on Google LLC registreeritud kaubamärgid.

Konsool 4'' LCD ekraaniga

Uuel Fiat Professional Scudol on uuenduslik digikonsool 4″ LCD-ekraaniga, millele tulevad kuvamisele kõik olulisemad sõiduga seotud parameetreid. Ekraanile kuvatakse juhile juhtimiseks vajalik teave nagu näiteks kiirus ja kütusekulu, samuti rakendunud turvasüsteemide näidud ja kiiruspiirangud.

Elektrilise mudeliversiooni digikonsoolile kuvatakse lisaks veel ka teave elektrimootori ja aku taltiluse nagu näiteks akude laetustaseme ja kütusekulu prognooside kohta.

Ohutus

Liiklusmärkide tuvastus

Tuvastab liiklusmärgid ja kuvab need digikonsooli ekraanile koos soovituslike kiirustega püsikiirushoidja jaoks juhi teavitamiseks piirangutest teel.

Sõidurealt väljakaldumise hoiatus

Uus Scudo toetab teekattemärgistuse jälgimist, seda ka suurematel kiirustel, ja hoiatab juhti sõiduki väljakaldumisest valitud sõidurealt nii helilise kui ka visuaalse teavitusega.

Pimeda nurga hoiatus

Süsteem lülitub tööle keerulisemate manöövrite sooritamisel sõidukiga või sõiduki lähenemise korral juhi vaateväljast väljajäävatele takistustele.

Võimaliku ohuolukorra nagu näiteks teie sõidukist möödasõitu sooritava sõiduki tuvastamise korral anduri poolt hoiatab süsteem juhti märgutulede süttimise teel küljepeeglitel.

Otsasõiduohu hoiatus

Hindamatu juhtimisabi, mis võimaldab teile inimeste ja sõidukite tuvastamise teel. Uus Scudo tuvastab tänu sõiduki esiosas paiknevale radarile kõik takistused teel ning teavitab sellest juhti nii helilise kui ka visuaalse hoiatuse edastamise teel.

Aktiivse hädapidurdussüsteemi toimel käivitab uus Scudo vajaduse korral kokkupõrke ärahoidmiseks või selle tagajärgede leevendamiseks hädapidurduse protsessi.

Tahavaatekaamera

Uus parkimiskaamera sõiduki tagaosas, mille pilt kuvatakse selge loetavuse juures raadio 7-tollisele ekraanile, koos rooli pööramisega dünaamiliselt liikumises oleva ruudustikuga, võimaldades juhile ka kõige keerulisemate parkimismanöövrite täpse ja vaevatu sooritamise.

Haardejõukontroll

Et ükski sõit ei jääks sõitmata, kuhu iganes teie töö teid ka ei viiks. Uus Fiat Professional Scudo on varustatud uue haardejõukontrolli süsteemiga, mis võimaldab teile ESP juhtfunktsioonide kasutamisel valiku viie sõidurežiimi vahel: Asfalt, Lumi, Liiv, Muda ja ESP väljalülitatud olekus OFF.

* Apple CarPlay teenust pakub Apple Inc. See teenus ei pruugi teie keskkonnas saadaval olla. Android Car teenust pakub Google Inc. See teenus ei pruugi teie keskkonnas saadaval olla. Fiat Professionali tootjast, importijast Autobrava ja turustajast sõltumatutel põhjustel ei pruugi Apple CarPlay ja Android Car olla teie riigis saadaval või võivad olla saadaval teatud piirangutega. Fiat Professionali tootja, importija ja turustaja ei võta endale vastutust Apple CarPlay ja/või Android Car puudumise või piiratud kättesaadavuse eest teie sõidukis.