Ducato Šassii

Info ja meelelahutus

Nutiseadmete ühenduvus pole olnud tarbesõidukites kunagi varem nii tähtis nagu nüüd. Uus Ducato pakub oma klassi parimat info ja meelelahutuse süsteemi uusimate ühenduvustehnoloogiatega, mis tõstavad nii sõiduki kui sõidukipargi kasutusmugavust ja efektiivsust.

UCONNECT 10" RAADIO

UConnect 10″ raadio on meie valiku kõige võimekam uus Androidi opsüsteemil põhinev 10″ värvilise puuteekraaniga info ja meelelahutuse süsteem. Navigeerimine on tagatud nii juhtmeta CarPlay/Android Auto projektsiooni kui TOM TOM 3D kaartidega. Lihtsaks kasutamiseks on see varustatud loomuliku keele kõnetuvastusega valitud keeltele. Sellel on DAB-tuuner, juhtnupud roolil ja kliimaseadme juhtimise funktsioon.

UCONNECT 7" RAADIO

UConnect 7″ raadio on meie valiku keskmise võimekusega uus Androidi opsüsteemil põhinev 7″ värvilise puuteekraaniga info ja meelelahutuse süsteem. Sellel on täielik nutitelefoni liides olemasolevate funktsioonide lihtsaks kasutamiseks sõidu ajal. Navigeerimine on tagatud juhtmeta CarPlay/Android Auto projektsiooniga. Sellel on DAB-tuuner ja juhtnupud roolil.

UCONNECT 5" RAADIO

Uconnect 5″ raadio on meie valiku uus 5″ värvilise ekraaniga süsteem. Valikus on erinevad Bluetooth’i ühendused, käed-vabad süsteem, täiustatud Voice Assistant (Siri ja Google Assistant). Kasutajamugavus on varasemast parem tänu täistatud visuaalsetele võimalustele.

APPLE CARPLAY

CarPlay on nutikam ja ohutum viis iPhone’i kasutamiseks sõidukis. See näitab sõiduki ekraanil kõike, mida soovid oma iPhone’iga sõidu ajal teha. Saad nii navigeerimisjuhiseid, helistada, saata ja saada sõnumeid ja kuulata muusikat viisil, mis võimaldab sul jääda teele keskendunuks. CarPlay on varustatud Siri hääljuhtimisega ja disainitud spetsiaalselt sõidukis kasutamiseks. CarPlay töötab ka sinu sõiduki juhtseadiste – keeratavate ja vajutatavate nuppude, puuteplaadi ja puuteekraaniga. Sõidukis kasutamiseks on uue disaini saanud ka äpid, et saaksid neid kasutada ilma silmi teelt ja käsi roolirattalt tõstmata.

ANDROID AUTO

Android Auto™ kuvab kõiki sinu äppe ekraanil liidesega, mis võimaldab lihtsat ja ohutut juurdepääsu käed-vabad hääljuhtimisele, Google Mapsile ja Google Play Musicule puuteekraanilt või roolil olevate juhtseadistega. Tänu sellele saab juht püsida teele keskendununa.

DIGITAALNE NÄIDIKULAUD

Alates kaartidest kuni sõiduabini ja muusikani – kogu sulle vajalik info on nüüd nähtav uuel täisdigitaalsel näidikulaual. Sõiduautode interjööritrendidest pärit moodne stiil on nüüd saadaval uues Ducatos ilma sellele iseloomulikku funktsionaalsusele orienteeritud disaini muutmata.

TÄISDIGITAALNE NÄIDIKULAUD

Täisdigitaalsel näidikulaual on 7″ värviline TFT-ekraan. Keskmiselt ekraanilt näed sõiduki kõiki seadistusi ja kogu vajalikku infot. See on lihtsalt ümber konfigureeritav tagamiseks igale juhile mugava ülevaate. UConnect 10″ ekraani ja navigatsioonisüsteemiga kuvab ekraan 3D kaarte ja marsruudiinfot. Täiustatud juhiabisüsteemide (ADAS) toega kombineeritult edastatakse selgelt täiustatud infot ja hoiatusi.

3,5" TFT-NÄIDIKULAUD

Uuel standardvarustusse kuuluval näidikulaual on kaks laiemat ja selgemat kiiruse ja mootori pöörete mõõdikut, uued digitaalsed kütusekulu ja veetemperatuuri näidikud ja keskne 3,5″ mustvalge digitaalne TFT-ekraan, mis kuvab sõiduki seadistusi ja muud infot.

OHUTUS

ESIMENE AUTONOOMSELT SÕITEV VÄIKE TARBESÕIDUK*

Tänu täielikult uuendatud elektrisüsteemile ja roolivõimendile on uue Ducato keskmes uuenduslikud ohutus- ja turvafunktsioonid, mis tagavad sulle ohutuma töökoha ja stressivaba sõidukogemuse. II taseme autonoomia ülendab Ducato ühe juhiga süsteemist arvukate täiustatud juhiabisüsteemidega (ADAS) sõidukiks, mis suudab võtta üle roolimise, kiirendamise ja pidurdamise erinevate stsenaariumite korral.

*Peagi saadaval

ADAPTIIVNE KIIRUSHOIDIK (STOP&GO funktsiooniga)

Paketis CO-DRIVER on adaptiivne kiirushoidik varustatud Stop&Go funktsiooniga, mis peatab sõiduki täielikult eessõitja seisma jäämisel ja alustab sõitu, kui kõik jälle liikuma pääsevad. Saadaval ainult paketiga CO-DRIVER .

SÕIDURAJA JÄLGIMINE

Uus Ducato tuvastab sõiduraja ja teeserva märgistust ja korrigeerib sõidujoont vajaduse korral autonoomselt, et hoida ennast valitud sõiduraja keskel.

LIIKLUSUMMIKU ABILINE

Uus Ducato suudab tuvastada eessõitva auto, et end sõidurajal positsioneerida. Tihedas liikluses jälgib süsteem paralleelselt liikuvaid sõidukeid ja kohandab vajadusel trajektoori et vältida võimalikke kokkupõrkeid. Liiklusummiku abiline on võimeline Ducato täielikult peatama ja taastama liikumise automaatselt seatud kiirusele kohe, kui kõik jälle liikuma pääsevad. Saadaval ainult paketis CO-DRIVER.

AUTONOOMNE HÄDAPIDURDAMINE (+ JALAKÄIJA ja RATTURI TUVASTAMINE)

Autonoomse hädapidurdamise süsteem suudab oma täiustatud funktsionaalsusega tuvastada nii jalakäijaid, rattureid kui ka teisi sõidukeid. Uus Ducato hoiatab juhti nende eest või hädapidurdab autonoomselt.

ADAPTIIVNE KIIRUSHOIDIK

Võimaldab seada soovitud sõidukiiruse ja korrigeerib kiirust automaatselt ohutu pikivahe säilitamiseks eessõitjaga alates 30 km/h kuni sõiduki maksimaalse kiiruseni.

Kui sõiduk on varustatud ka liiklusmärkide tuvastamise funktsiooniga, siis saab adaptiivsest kiirushoidikust intelligentne adaptiivne kiirushoidik, mis annab juhile soovitusi kiiruse korrigeerimiseks vastavalt tuvastatud piirangutele.

SÕIDURAJA JÄGIMISE SÜSTEEM

Sõidurajal püsimise süsteem hoiab ära tahtmatu kõrvale kaldumise valitud sõidurajalt esiklaasil asuva kaamera abil, korrigeerides trajektoori nii, et sõiduk ei ületaks sõiduraja märgistusi. Hoiatus rooliratta asendit korrigeerides koos näidikulaua ekraanile ilmuva visuaali ja helisignaaliga annavad juhile märku, et sõidukit on vaja hoida valitud sõidurajal.

INTELLIGENTNE KIIRUSEVALIKU ABILINE

Intelligentne kiirusevaliku abiline aitab vältida maksimaalse lubatud sõidukiiruse ületamist, tuvastades teel piirkiiruse märke ja seades sõiduki kiirusepiiraja neile vastavalt tööle.

JUHI VÄSIMUSE TUVASTAMINE

See süsteem jälgib juhi käitumist, et teha kindlaks, kas juht on väsinud. Kui süsteem tuvastab sõiduki juhtimisel tähelepanematuse, siis kostab hoiatav helisignaal ja näidikulaua ekraanile ilmub juhi tähelepanu nõudev sõnum.

DIGITAALNE TAHAVAATEPEEGEL

Tahavaatepeeglist saab digitaalne 9″ LCD-ekraan. See tagab sulle nii sõitmisel kui parkimisel selge vaate sõiduki taga olevale teele tänu lainurgaga kaamerale, mis on paigaldatud kolmanda piduritule korpusesse.

KÜLGTUULE ABILINE

Külgtuule abiline töötab kiirustel üle 65 km/h vajaduse korral sõidukit pidurdades, et aidata seda tugeva külgtuulega stabiliseerida ja et hoida nii ära valitud sõidurajalt kõrvale kaldumine. Standardvarustuses kogu valikul.

HAAGISE STABIILSUSE KONTROLLIMISE SÜSTEEM

See süsteem suudab tuvastada haagise kõikuma hakkamist ja korrigeerida ohtlikku õõtsumist omavahel kombineeritult pöördemomenti vähendades ja rattaid pidurdades, et haagis ja sõiduk taas kontrolli alla saada. Standardvarustuses kogu valikul.

AUTONOOMNE KOKKUPÕRKEJÄRGNE PIDURDAMINE

Avarii korral pidurdab sõiduk automaatselt võimalike järgmiste kokkupõrgete vältimiseks. Standardvarustuses kogu valikul.

VIHMA- JA HÄMARUSEANDURID

Need andurid aktiveeruvad vihma ja hämaruse toimel, et kontrollida automaatselt klaasipuhastite tööd ja lülitada hämaruse saabudes tööle põhituled.

LIIKLUSMÄRKIDE TUVASTAMINE + KAUGTULEDE TUVASTAMINE

Liiklusmärkide tuvastamise funktsioon aitab ära hoida maksimaalse lubatud sõidukiiruse ületamist teel piirkiiruse märke tuvastades. Kaugtulede tuvastamise süsteem reguleerib automaatselt esitulede tööd vastusõitjate kauguse põhjal.

UDUTULED

Udutuled on varustatud ka pööramisfunktsiooniga pimedas parema külgnähtavuse tagamiseks: udutuled lülituvad automaatselt sisse, kui sõiduk pöörab aeglasel kiirusel.

PARKIMINE

AKTIIVNE PARKIMISABILINE

Uus Ducato alustab skaneerimist, kui otsid vaba parkimiskohta. Selle leidmisel alustab Ducato parkimist – juht peab vaid pedaale vajutades kiirendama ja pidurdama, sellal kui Ducato roolib ennast ise vabale parkimiskohale ja näitab, millal on vaja liikuda edasi ja millal tagasi.

TAHAVAATEKAAMERA

Uuendatud tagumine parkimiskaamera saadab digitaalse signaaliga info süsteemi ekraanile, kuvab dünaamilisi abijooni, mis liiguvad vastavalt rooli keeramisele, et aidata juhti parkimisel lihtsamalt manööverdada.

360° PARKIMISANDURID

Uus Ducato on varustatud 360° anduritega mis asuvad eesmisel ja tagumisel kaitseraual ja külgmistel liistudel. Need hoiatavad juhti visuaalselt ja helisignaalidega takistustele lähenemisest ja kitsaste kohtade läbimisel. Hoiatava helisignaali sagedus suureneb takistuse lähenedes, kuni muutub lõpuks pidevaks. Visuaalne hoiatus näitab näidikulaua ekraanil kaugust takistuseni.

TAGUMISED PARKIMISANDURID

Tagumisel kaitseraual asuvad andurid hoiatavad juhti visuaalselt ja helisignaalidega takistustele lähenemisest ja kitsaste kohtade läbimisel. Hoiatava helisignaali sagedus suureneb takistuse lähenedes, kuni muutub lõpuks pidevaks.

JALAKÄIJA HOIATAMINE

Jalakäija hoiatamise süsteem hoiatab sõidukiga aeglaselt tagurdamisel läheduses viibivaid jalakäijaid sõiduki kohaloleku eest.