Fiat laiendab elektriliste tarbeautode valikut uue E-Doblòga

Fiat laiendab elektriliste tarbeautode valikut uue E-Doblòga

Fiat toob turule Doblò ja E- Doblò uued mudelid, mis sobivad nii peredele kui ettevõtetele. E-Doblò on Fiati järjekordne suur samm mudelivaliku elektrifitseerimisel, sest Fiat kavatseb 2027. aastast Euroopas pakkuda ainult täiselektrilist mudelivalikut.

“Tegemist on tootja juba kuuenda täiselektrilise sõidukiga ja samas ka esimese universaalse sõidukiga, mis rahuldab nii eraisikute kui ka ettevõtjate vajadusi,” ütleb Eestis Fiati tarbesõidukeid esindava Iv Pluss AS-i tegevjuht Bruno Kubja.

Tema sõnul on uus Doblò saadaval ka sisepõlemismootoriga. Elektriline mudel on varustatud 100 kW elektrimootoriga ja 50 kWh akuga, mis võimaldab läbida üle 280 km. Uus mudel paistab silma oma klassi parimate laadimisvõimekusega – kiirlaadimisega saab aku kuni 80% ulatuses täis laadida vaid 30 minutiga.

Elektrilise Doblò tippkiirus on 130 km/h ja maksimaalne pöördemoment 260 Nm, seega ei erine elektriline versioon sugugi sisepõlemismootoriga variantidest. Viimased varustatakse 1,5-liitrise 100 hj või 130 hj diiselmootori ja 6-käigulise manuaal- või 8-käigulise automaatkäigukastiga. Lisaks tuleb turule 1,2-liitrise bensiinimootoriga 110 hj versioon. 100 hj diiselmootoriga mudel on saadaval ainult manuaalkäigukastiga.

Fiat Doblò on saadaval kahes erinevas pikkuses ja olenevalt töö iseloomust kolme erineva konfiguratsiooniga (kaubik, väikese kaubaruumi ja suurema salongiga versioon ning kombi). Tootja pööras autot luues suurt tähelepanu elukutselistele juhtidele, kes veedavad päevas rooli taga 8 tundi ja rohkem, nii et sõiduk on mõeldud iga juhi vajaduste rahuldamiseks.

Auto sisemust saab kiiresti ümber muuta Magic Cargo funktsiooni abil, mis võimaldab tõsta kaubamahtu 0,5 m3 võrra või transportida pikki esemeid nagu torud või redelid pikkusega kuni 3,4 m. Lisaks on elektrilisel versioonil Magic Plug funktsioon, mis võimaldab kasutada akusse laetud elektrit muuks otstarbeks, näiteks kaubakülmiku või elektriliste tööriistade ühendamiseks.

Nii elektri- kui ka sisepõlemismootoriga versioonid on varustatud kõige uuema turvavarustusega: näiteks on 5-tollisel digitaalsel tahavaatepeeglil (Magic Mirror) kolm erinevat funktsiooni – see toimib tahavaatepeeglina, võimaldab jälgida pimedaid nurki auto külgedel ja näitab tagurduskaamera pilti. Autole on paigaldatud 17 turva- ja ADAS-süsteemi (täiustatud juhiabi), mis teevad sellest mudelist oma segmendi liidri.

Fiat Doblò on saadaval nii lühikese kui ka pika teljevahega, nii et seda saab kohandada erinevate vajadustega – pika teljevahega versioon mahutab kuni 4,4 m3 lasti.

Uus elektriline Doblò on uue 500e ja E-Ulysse järel Fiati viies elektrimudel ning E-Ducato ja E-Scudo järel kolmas Fiat Professionali elektrisõiduk. Uue elektrimudeli lisamine on kooskõlas ka mitme automargi, sealhulgas Fiati omaniku Stellantis Groupi eesmärgiga müüa Euroopas 2030. aastaks ainult elektriautosid.