E-Ducato tuleb Eesti turule sel suvel

E-Ducato tuleb Eesti turule sel suvel

Fiat: elektriautod võtavad lähiaastatel ligi 25 protsenti Euroopa tarbesõidukite turust

Fiati hinnangul jõuab elektriautode osakaal tarbesõidukite turul järgmise paari aastaga ligi 25 protsendini ning kümne aastaga kuni 80 protsendini. Fiat ise toob varsti Eesti turule E-Ducato.

“Nõudlus elektriautode järele kasvab märkimisväärselt mitte ainult maailmas, vaid ka Eestis. Keskkonnahoiust saab ärikultuuri lahutamatu osa, nii et ülemaailmne võitlus süsinikuheite vastu ja jätkusuutliku keskkonna nimel dikteerib valikuid,“ ütleb Eestis Fiati tarbesõidukeid esindava Iv Pluss AS-i tegevjuht Bruno Kubja.

Eestis hakatakse vastu võtma uue, täielikul elektri jõul liikuva Fiat E-Ducato eeltellimusi. Fiati Eesti esindaja sõnul on esimesed elektrimootoriga E-Ducatod teel Eestisse, nii et need jõuavad kohale mõne nädala pärast.

“Ducato kaubikud on aastaid olnud Euroopa populaarseimad tarbesõidukid, nii pole kahtlust, et esimesel täiselektrilisel E-Ducatol ei võta kaua, et saavutada juhtiv positsioon elektriliste tarbesõidukite turul,“ ütleb Kubja.

Uus E-Ducato sõidab ühe laadimisega 370 km

Uus elektriline E-Ducato suudab läbida ühe laadimisega 370 km ning kliendid saavad valida mudeleid, mille aku suurus on 47 kWh ja 79 kWh, mis teeb vedava esisilla võimsuseks 90 kW.

Seniks saab 100 km pikkuse vahemaa jaoks vajaliku lisalaadimise teha 30 minutiga lisavarustusse kuuluva 50 kW DC-laadijaga.

Iv Plussi müügijuht Alen Allik ütles, et E-Ducatole paigaldatud aku garantiiaeg on sõltuvalt selle suurusest 8–10-aastat, nii et auto kilomeetrihind on oluliselt madalam kui sisepõlemismootoril.

Elektriline E-Ducato varustatakse peamiste turvasüsteemidega, nagu pimeala jälgimine ja tagurdamisabid, mis aitavad juhil liiklusõnnetusi vältida. Sõidukil on aktiivne sõiduraja jälgimissüsteem, mis kaitseb juhti sõidurajalt kõrvalekaldumise eest. E-Ducato varustatakse ka püsikiirushoidiku ja autonoomse hädapidurdussüsteemiga, mis tagavad maksimaalse liiklusohutuse.

E-Ducato hind Eestis algab 69 400 eurost.

Dataforce‘i andmetel müüs Fiat eelmisel aastal üle 150 000 Ducato, mis oli Euroopas kaubikute seas müüduim mudel ning võttis endale üle 20 protsendi Euroopa tarbesõidukite turust.